środa, 3 stycznia 2018

Rok 2017 na blogu - życie pod znakiem piłki

2017 rok dobiegł już końca, więc czas na jego małe, piłkarskie podsumowanie. Było tego sporo, więc już teraz zapraszam na zapoznanie się z najciekawszymi linkami i momentami z tego okresu.


W tym roku było o czym pisać! Dwa wydarzenia w mojej osobistej klasyfikacji zasługują na wyróżnienie. Ogromną przyjemnością było relacjonowanie Mistrzostw Europy U-21 dla oficjalnej strony internetowej u21poland.com, a także listopadowy wyjazd na Santiago Bernabeu.

Pierwszy tydzień ME U-21 spędziłem w Bydgoszczy. Tam do moich zadań należała obsługa medialna trzech meczów drużyn z grupy B - Portugalii, Serbii, Macedonii i Hiszpanii. Przygotowując się do meczu Portugalii porozmawiałem z Goncalo Feio z Wisły Kraków, który był idealną skarbnicą wiedzy na temat młodych Portugalczyków. Zapowiedź Macedończyków to z kolei rozmowa z Ivanem Todorovskim, a Hiszpanów - Gerardem Badią. Cały pobyt - fantastyczna przygoda dziennikarska!

Rozmowa z Goncalo Feio TUTAJ

Rozmowa na wyłączność z Denisem Suarezem (Hiszpania/FC Barcelona)TUTAJ

Ostatni tydzień mistrzostw to już rodzinny Kraków i faza pucharowa. Najpierw fantastyczny mecz Hiszpanów z Włochami, który pod względem intensywności był jednym z najlepszych spotkań jakie widziałem na żywo. Po nim cały świat rozpływał się nad Danim Ceballosem, którego sylwetkę również starałem się przybliżyć. W finale górą byli jednak Niemcy, którzy po meczu nie ukrywali swojej radości w rozmowach z dziennikarzami. Zdjęcia z tych wydarzeń również znalazły się na blogu. 

Sylwetka Daniego Ceballosa TUTAJ

Radość Niemców po triumfie w mistrzostwach TUTAJ

Po wyjeździe do Madrytu na blogu powstały trzy teksty. Galeria z Tour Bernabeu, mini-reportaż o Wanda Metropolitano, a także wspomnienia z meczu Real Madryt - Malaga. Dla chętnych wszystkie trzy poniżej.

Perfekcyjna nowoczesność Estadio Metropolitano TUTAJ

Magia marzeń Santiago Bernabeu TUTAJ

Tour Bernabeu [GALERIA] TUTAJ

W 2017 sukcesy święciła także nasza reprezentacja, a jej mecze to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Czerwcowy mecz z Rumunią i październikowy z Czarnogórą znalazły swoje miejsce na blogu. 

Z trybun Narodowego po awansie TUTAJ

Miniony rok to także kolejne stadiony do kolekcji. Oprócz obiektu w Bydgoszczy udało mi się odwiedzić także Tychy (TUTAJ) i Lublin (TUTAJ), dzięki czemu licznik aren Euro U-21 pokazuje obecnie 4/6. 

Wspomnienia z Puszczą Niepołomice to także debiut przed kamerami. Dwa wywiady po meczu z Rakowem Częstochowa były tylko zastępstwem doskonale spisującego się w tej roli Marka, ale tragedii chyba nie było, c'nie? :) 

Debiut telewizyjny TUTAJ

Końcówka wakacji to także praca dla "Gazety Krakowskiej" i materiały na temat Cracovii, z których najciekawiej wypadła chyba rozmówka z Mateuszem Wdowiakiem dostępna pod TYM adresem. Od futbolu nie odpocząłem nawet na wakacyjnym wypadzie ze znajomymi. Z greckiej wyspy Rodos powstał reportaż o "piłce na wyspie słońca" TUTAJ

Oprócz tego na blogu powstał cykl #małopolskalokalnie, w którym będę chciał przybliżać boiska i kluby z niższych lig naszego regionu. Póki co powstały dwa teksty - o Świcie Krzeszowice TUTAJ i Spójni Osiek TUTAJ - ale liczę, że w tym roku właśnie ta część się rozbuduje. 

Blog to także luźne felietony na tematy bieżące. Najlepiej tworzy się Wisła Kraków, piszę także o Realu Madryt i Liverpoolu. Pozostałych klubów, wbrew założeniom było już raczej mniej, ale na nudę nie można narzekać. W 2017 roku piłki było aż nadto. Teraz czas na kolejny rozdział


Zapraszam do polubienia Fanpage na Facebooku


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz