poniedziałek, 6 listopada 2017

Małopolska centralnie #13 - Ekstraklasa wreszcie zwycięska

Małopolskie drużyny w ekstraklasie wreszcie zgodnie zdobywały punkty. Sztuka ta nie udała się jedynie Sandecji, ale w tym wypadku punkty i tak zostały w naszym regionie. Niestety nie udało się odnieść korzystnych rezultatów drużynom z niższych lig centralnych.

Porażki poniosły zarówno Garbarnia Kraków jak i Puszcza Niepołomice. Dla tych pierwszych niekorzystnie zakończyła się podróż do Poznania, gdzie przed dwoma laty "Brązowi" przegrali baraż o drugą ligę. Podobnie jak wtedy także ten mecz Warta wygrała 1:0.

W Niepołomicach kibice obejrzeli bardzo dobre widowisko, jednak bez "happy end'u". Puszcza przegrała z Pogonią Siedlce 2:3 i zanotowała pierwszą domową porażkę od 8 września. Goście umiejętnie wykorzystali indywidualne błędy "Żubrów" i strzelili im aż trzy gole, co w tym sezonie był stanie zrobić jedynie Raków Częstochowa.

Szalony mecz miał miejsce również w Niecieczy. Gospodarze w strzeli bramkę w 83. minucie i gdy wydawało się, że dowiozą wynik do końca, Piast doprowadził do wyrównania już w doliczonym czasie gry. "Słoniki" potrafiły spiąć się jednak i po szybko przeprowadzonej akcji decydującą bramkę zdobył Bartosz Śpiączka.

Korzystny wynik dowiozła wreszcie Cracovia i są to o tyle cenne punkty, że przywiezione zostały ze stadionu Zagłębia Lubin. Wprawdzie gospodarze pierwsi zdobyli gola, to "Pasy" odpowiedziały jeszcze przed przerwą, a chwilę po zmianie stron wyszły na prowadzenie. Do tej pory zmorą piłkarzy Michała Probierza były gole tracone w końcówce. W Lubinie było jednak inaczej i trzy punkty pojechały do Krakowa.

Na stadionie Wisły mieliśmy z kolei do czynienia z kolejnymi derbami Małopolski. Na R22 przyjechała Sandecja i choć początek meczu miała wyraźnie lepszy, to jednak była zdecydowanie słabsza od lokalnego rywala. Wisła dominowała pod względem piłkarskim, czego efektem były trzy bramki. Były to ostatnie spotkania rundy jesiennej, teraz przed ekstraklasowiczami mecze rewanżowe, które potrwają do połowy grudnia.

Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Imaz 12, 2:0 Lopez 63 karny, 3:0 Perez 90+8 k.
Wisła: Buchalik – Bartkowski, Głowacki, Arsenić, Sadlok – Boguski (79 Bartosz), Perez, Halilović, Imaz – Ondrasek (72 Wojtkowski), Lopez (90 Kolar).

Zagłębie Lubin – Cracovia 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Tuszyński 23, 1:1 Hernandez 34, 1:2 Fink 48.
Cracovia: Sandomierski – Fink, Malarczyk (31 Dytiatjew), Helik, Sowah (73 Siplak) – Wójcicki, Covilo, Drewniak, Deja, Hernandez – Piątek (81 Szczepaniak).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Piast Gliwice 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Piątek 83 karny, 1:1 Papadopulos 90+3, 2:1 Śpiączka 90+5. Bruk-Bet
Termalica: Mucha – Szeliga (62 Fryc), Kupczak, Putiwcew, Miković – Misak (64 Gergel), Jovanović (70 Stefanik), Mrozik, Piątek, Pawłowski – Śpiączka.

Puszcza Niepołomice - Pogoń Siedlce 2:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Bajdur 28, 1:1 Orłowski 37, 1:2 Mroziński 57, 1:3 Polkowski 77, 2:3 Czarny 80.
Puszcza: Staniszewski - Furtak, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk - Stefanik (67 Nowak), Uwakwe - Ryndak (67 Szewczyk), Domański, Żurek - Orłowski.

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Dejewski 63.
Garbarnia: Cabaj – Mistrzyk, Łukasik, Kalemba, Nieśmiałowski (87 Górecki) – Krykun (86 Borovicanin), Pietras, Wojcieszyński, Masiuda, Wójcik (72 Ceglarz) – Ogar (80 Serafin).