poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Małopolska centralnie #4 - honor ratuje Sandecja

Z Małopolskich drużyn w ostatni weekend tylko Sandecja potrafiła wygrać i przywiozła z Gdańska trzy punkty. Oprócz niej wszystkie nasze zespoły traciły punkty.

Najbardziej emocjonujący mecz z udziałem małopolskich drużyn mieliśmy od razu na początku kolejki. Cracovia choć na dziesięć minut przed końcem domowego meczu z Górnikiem Zabrze przegrywała 1:3, potrafiła zmienić oblicze meczu i doprowadziła do remisu. Obie bramki strzelił po rzutach karnych Krzysztof Piątek, jednak zespół z Krakowa nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Wspomniana wyżej Sandecja wygrała z kolei w Gdańsku z Lechią. Goście prowadzili już do przerwy dwoma golami (strzelał Dudzic), jednak podopieczni Piotra Nowaka potrafili w ciągu czterech minut wyrównać. Wynik na korzyść zawodników z Nowego Sącza przechylił Wojciech Trochim.

I były to jedyne punkty Małopolan w ekstraklasie. Swoje mecze przegrała bowiem zarówno Termalica - co już powoli staje się regułą - jak również Wisła, która w walce o fotel lidera nie sprostała Zagłębiu Lubin. W niższych ligach z kolei Puszcza i Garbarnia zanotowały remisy. Obie drużyny ukończyły spotkania z wynikiem 1:1.

Cracovia - Górnik Zabrze 3:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Zenjov 3, 1:1 Koj 39, 1:2 Ł. Wolsztyński 45, 1:3 R. Wolsztyński, 2:3 Piątek 85k, 3:3 Piątek 90+4k.
Cracovia: Sandomierski - Wójcicki, Malarczyk (79 Helik), Dytiatjew, Sowah - Zenjov, Covilo, Drewniak, Szczepaniak (69 Wdowiak), Mihalik (64 Hernandez) - Piątek.

Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Dudzic 16, 0:2 Dudzic 43, 1:2 Paixao 51, 2:2 Peszko 55, 2:3 Trochim 78.
Sandecja: Gliwa - Kuban (60 Basta), Szufryn, Kraczunow, Brzyski - Dudzic (73 Danek), Baran, Piter-Bucko, Mraz, Piszczek (52 Trochim) - Kolew.

Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Gytkjaer 44, 0:2 Putincew 60 sam., 1:2 Nielsen 84 sam., 1:3 Majewski 87.
Termalica: Mucha - Fryc, Kecskes (37 Stefanik), Putincew, Słaby (78 Wróbel) - Jovanović (62 Misak), Kupczak - Gutkovskis, Piątek, Miković - Śpiączka.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Jach 5. 2:0, Świerczok 57, 3:0 Buksa 86.
Wisła: Buchalik - Cywka, Gonzalez, Arsenić, Sadlok - Ze Manuel (72 Wojtkowski), Basha (Haililović), Llonch, Małecki - Boguski (60 Brożek), Carlitos.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Domański 45k, 1:1 Skrzypczak 65k.
Puszcza: Staniszewski - Bartków, Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk - Ryndak (88 Żurek), Stefanik, Kotwica, Domański (74 Szewczyk) - Nowak (64 Uwakwe), Orłowski.

Rozwój Katowice - Garbarnia Kraków 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Krykun 49, 1:1 Bętkowski 73.
Garbarnia: Cabaj - Mistrzyk, Garzeł, Kalemba, Górecki - Wójcik (83 Nieśmiałowski), Pietras (73 Wojcieszyński, Kostrubała, Kitliński (46 Krykun) - Ogar, Siedlarz (44 Serafin).